Návod na poslech zvukových stop

Pro poslech jednotlivého záznamu stačí stávající programové vybavení - tj. vybereme požadovanou stopu a klikneme na levé tlačítko myši.

 

Pro poslech více stop najednou je potřeba nainstalovat do počítače program Audacity 1.3.12 installer(.exe file, 11.3 MB).

Po nainstalování programu stáhneme jednotlivé stopy záznamů k sobě do počítače (nejlépe na hlavní plochu). Stažení stop se provede výběrem příslušné stopy a stiskem pravého tlačítka myši. Ze zobrazené nabídby vybereme  Save Link As, vybereme umístění na plochu a stiskneme Uložit (Save).

Po uložení všech požadovaných stop otevřeme program Audacity. Do otevřeného okna programu postupně přetahujeme myší jedntlivé stopy - tj. vybereme požadovanou stopu, stiskneme levé tlačítko myši a držíme, pomalu posouváme myší tak až kurzor myši je v prostoru okna programu Audacity. Uvolníme tlačítko a můžeme pozorovat, jak program soubor rozbaluje. Tak to uděláme i s ostatními stopamy záznamu.

Po stisku tlačítka Play (zelená šipka) v programi Audacity budou slyšet všechny stopy naráz. 

Pokud chceme slyšet jen jednu stopu nebo více musíme otevřít menu jednotlivých stop. To provedeme stiskem nejdelšího tlačítka se šipkou dolu na začátku každé stopy. Po stisku se nám stopa zvětší a zobrazí další tlačítka Umlčet a Solo. Pomocí těchto tlačítek určujeme které stopy budou či nebudou hrát. Po stisku tlačítka Play bude hrát jen konkrétní počet stop.

Jednotlivé stopy lze za přehrávání zeslabovat nebo zesilovat pomocí ukazovalele mezi - a + .

 

 

Audacity pro Linux

Datum: 29.06.2010 | Vložil: Robert

Nejprve rozkliknout Centrum soft.pro Ubuntu,klik na Oblíbené aplikace,druhá položka je Audacity,spustit install.

Nahrání zvuk.stop-spustit Audacity.Klik na Soubor.Klik na Import.Klik na Zvuková data.Vložit jednotlivé stopy.
Příjemný poslech R

 

Zpět na předchozí stranu.  :-)